SSS

  • Tasarımın Mülkiyeti:

Tasarım sırasında gerçekleştirilen tüm teknik bilgi ve dökümanların mülkiyeti işverene aittir. Eğer istenirse proje sırasında gerçekleştirilmiş tüm dökümanlara/çalışmalara  ait revizyonlar ve versiyonlar ( ISO kapsamında dökümante edilmesi gereken belgeler ) bir medyaya kaydedilerek teslim edilebilir. Hazırlanan her türlü dökümantasyon ve proje dosyaları son derece gizlidir. İşverenin izni olmaksızın üçüncü şahıslarla bedelli veya bedelsiz paylaşımı söz konusu değildir.

  • Bilgilerin Gizliliği:

Proje konusu ve içeriği, müşteri ismi ve tasarımla ilgili teknik bilgiler üçüncü şahış ve kuruluşlarla paylaşılmaz. Proje kapsamına konu olan tüm dökümanlar proje bitiminde teslim edilir, freelancer ın elinde bulunan dökümalar ise bilgisayardan ayrı güvenli mahalde saklanır.

  • Rekabet:

Freelancer, işveren ile aynı kategorde ürün üreten kişi yada firmalara yada bunların yan kuruluşlarna yada tedarikçilerine yada sözleşme kapsamındaki ürünün aynısı yapmak amacıyla, projenin bitiminden itibaren bir yıl süre ile freelance hizmeti vermeyecektir.

  • Proje Süresi:

Projenin süresi freelancer tarafından ön görülür. Projenin bitirilmesi istenen makul en son tarih ise işveren tarafından belirlenebilir.

  • Çalışma Bedeli:

Çalışma bedeli; proje safhalarında, belli bir yüzde ile işin başında ve sonunda veya peşin olarak ödenebilir, bu freelancer ile işveren arasındaki sözleşmeye göre değişebilir.

  • Servis:

Tasarım işveren tarafından, kendi şartlarına göre teste tabi tutulmalıdır. Test süresince çıkan sorunlar ve sorunların giderilmesi freelancer ın sorumluluğundadır ve proje bitiminden sonra da tasarım için bir sene ücretsiz hata ayıklama servisi verilir. Proje süresince teste tabi tutulmayan tasarımlar için frelancer dan herhangi bir servis talep edilemez.

  • Sözleşme:

Tarafların aralarında sözleşme yapmaları zorunludur.

  • İletişim:

İşveren ile freelancer arasındaki adres, e-posta ve telefon numaraları resmi iletişim kanallarıdır. Taraflardan herhangi birinin, iletişim kanallarından herhangi birisinin değişmesi halinde en geç 3 iş günü içerisinde karşı tarafa bildirmekle yükümlüdür.

 

Yukarıda sıralanan maddeler hakkındaki sorularınızı aşşağıdaki yorum kısmına yazabiliriniz.

 

 

 

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s